Новини

9 143 продуктових набори для біженців та захисників України: підбито підсумки акції «Український борщ єднання»

21 квітня у Львові підсумували акцію «Український борщ єднання» та провели майстер-клас з прикрашання Великодніх пасок.

Голова Міжнародного штабу допомоги українцям Ганна Крисюк зазначила: «За останні два тижні ми варили борщ в Україні (Львові), Польщі та Німеччині. На закумульовані кошти вдалося закупити 9 143 продуктових набори для українців: біженців, захисників та захисниць – котрі вже поїхали до пунктів роздачі в різних куточках Украни».

У межах акції Голова ГО «Інститут культури України» відомий шеф-кухар Євген Клопотенко та дослідниця традицій української культури, координатор проєкту «Український борщ єднання» Марина Соботюк презентували борщ, який подано як елемент нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Крім того, після оголошення результатів відбувся майстер-клас з прикрашання Великодніх пасок, які додали до продуктових наборів.

Прикрашання відбулося за участі українських зірок, співаків: Ані Добриднєвої, Артура Боссо, Андрія Князя, Сашка Божика, інших. Зіркам вдалося прикрасити 40 пасок.

Великодні традиції презентувала дослідниця традицій української культури Марина Соботюк.

«Традиції живуть поки їх продовжують українці. Тому важливо, які б важкі часи не були в нашій державі, не забувати традиції української культури. Це об’єднує і ідентифікує нас. А ще важливіше, показувати їх світу. Війна закінчиться, ми маємо бути цікавою кульрною нацією для світу», – підкреслила Соботюк.

Нагадаємо, що проєкт «Український борщ єднання стартував зі Львову, а потім відбувся у Польщі та Німеччині. Також під час кожної акції учасники з різних країн світу приєднувалися в онлайн- режимі і одночасно готували борщ.

Акція ініційована Міжнародним штабом допомоги українцям та організована за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Business Woman Club і ГО «Інститут культури України».

Мета акції «Український борщ єднання» – провести благодійні заходи з приготування українського борщу, консолідувати необмежене коло українців у світі задля підтримки та гуманітарної допомоги Україні та зібрати кошти на продуктові набори для українців.

Міжнародний штаб допомоги українцям об’єднує на своїй платформі представників бізнесу, влади та громадськості як в Україні, так і в понад 80-ти країнах світу. Більше інформації на офіційному сайті https://dopomoha.org.ua/.