Нотатки BW Club

Чи правильно ви висловлюєте свої думки?

Уміння правильно формулювати думки і здатність донести їх до оточуючих відіграють важливу роль у спілкуванні між людьми, будь то дружня бесіда, ділові переговори, бажання переконати або чогось навчити людини. Не важливо про що ви говорите, важливо як! Головна проблема, що виникає через невміння грамотно формулювати думки – це нерозуміння між людьми. Недостатньо ясно сформульована і викладена думка, неправильно сприймається і крім відсутності бажаного результату така мова може дезінформувати співрозмовника.

ЩО ДОПОМОЖЕ НАВЧИТИСЯ ФОРМУЛЮВАТИ ДУМКИ

Навчитися формулювати думки допоможе читання. Користь читання очевидна. Читайте хорошу, різноманітну літературу. Читайте і перечитуйте класику – Достоєвський, Толстой, Пушкін, Тургенєв, Булгаков, Чехов, Пастернак та ін. Читати треба вдумливо, аналізуючи прочитане, що б не вийшло як писав Олександр Сергійович: «Загоном книг заставив полку, читав – читав, і все без толку».

Багатий словниковий запас, хороший помічник в умінні красиво формулювати свої думки, поповнюйте його.

Одна справа коли, намагаючись висловити свої думки, ви шукаєте підходяще слово і недостатній словниковий запас не дозволяє вам його знайти, інша справа, коли ви просто не можете швидко згадати, знайти відповідне слово. Приділіть увагу розвитку пам’яті і реакції.

Навчитися викладати свої думки вам допоможе ведення щоденника або блогу. Пишіть красномовно, яскраво, про те що відбувається у вашому житті, про те що вас хвилює, про свій настрій, свої емоції.

Приймайте участь в обговореннях на різних форумах, висловлюйтеся. Вчіться дискутувати і розвивайте вміння відстоювати свою точку зору.

Англійський філософ 19 століття Джон Мілль писав – «Логіка є великий переслідувач темного і заплутаного мислення; вона розсіює туман, що ховає від нас наше невігластво і змушує нас думати, що ми розуміємо предмет, в той час як ми його не розуміємо. Я переконаний, що в сучасному вихованні ніщо не приносить більшої користі для вироблення точних мислителів, що залишаються вірними змістом слів і пропозицій і знаходяться постійно насторожі проти термінів невизначених і двозначних, як логіка». Вивчайте логіку, вона навчить дивитися на події глибше і розуміти його, а це стане в нагоді в умінні викладати думки.

Важливим фактом в умінні формулювати свої думки є оточення людини, коло його спілкування. Зрозуміло, що ті, хто два слова між собою зв’язати не може, ні чого вас в цьому плані не навчать, а якщо таких людей у вашому оточенні більшість, це тільки погіршить ситуацію. Дивлячись на те, як правильно викладають думки люди з вашого оточення, мотайте на вус.

Товариському людині завжди простіше знайти слова, щоб висловити свою думку. Якщо ви не відносите себе до таких розвивайте комунікативні навички спілкування.

ТЕХНІКА ФОРМУЛЮВАННЯ ДУМКИ

Іноді сформулювати думку заважають зовнішні, відволікаючі або баламутять чинники. Не звертайте увагу і не зациклюйтеся на зовнішній обстановці.

Часто проблемою формулювання думки є її недомислення. Треба чітко і конкретно розуміти те, що ви хочете сказати.

Формулюючи свої думки, зосередьтеся на основний, на тій яку і хочете донести. Уникайте багатослівність і зайвій балакучості. Якщо будуть потрібні деталі, співрозмовник їх уточнить.

Надія на розуміння з півслова, як раз призводить до нерозуміння. Формулюйте думки чітко і ясно, не чекайте, що ваш співрозмовник обов’язково здогадається про те, що ви хочете сказати!