Новини

Книги, які допоможуть побороти стрес: 5 найкращих

Уже який місяць триває жорстока війна, яку розпочала росія проти України. Люди лишилися житла, роботи, домашніх улюбленців і найстрашніше – втратили назавжди рідних, друзів, знайомих. Такої безсердечності та підлості світ давно вже не бачив.
Але життя продовжується. І щоб допомогти вам не впадати у відчай і долати стрес, ми зібрали найкращі книги, які стануть рятівниками в цей складний час.
«Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі», Віктор Франкл

За будь-яких жахливих обставин життя має сенс – фраза, яка чудово описує дану книгу, написану психологом і психіатром, Віктором Емілем Франклом.
В основі твору – досвід виживання в концентраційних таборах у період Другої світової війни. За три роки в неволі автору довелось чимало побачити. Голод, страх, приниження, страждання, жорстокість супроводжували його щодня. Далеко не кожен зумів би це пережити.
Описуючи будні в таборах, аналізуючи свою та поведінку вʼязнів, автор доходить до висновку, що ми самі вибираємо як ставитись до тієї чи тієї ситуації. Можемо панікувати та страждати, а можемо – прийняти та вчитись жити далі. Як прийняти ситуацію, зберегти чистий розум і віднайти сенс свого існування, детальніше описано в книзі.
Цікаво: сучасна психотерапія досі спирається на дослідження Віктора Франкла.
«Чому варто жити далі», Метт Ґейґ

Як і попередня, ця книга біографічна. За основу взято тему депресії та методи боротьби з нею.
Закінчивши навчання, Метт Ґейґ опинився в стані безвиході. Він не знав для чого йому жити, не мав бажання їсти та щось робити. Здавалось, смерть – єдиний вихід. Але аж ніяк! І добре, що автор це збагнув. Без медикаментів (вони лише притуплюють наші відчуття) йому вдалося побороти цей стан за допомогою спорту, читання, писання та інших речей (про це детальніше в книзі).
Ґейґ переконаний, що нервове збудження (тривога, стрес, депресія, панічні атаки) – це хвороба. І склавши руки, її не подолати. Для цього треба докласти величезних зусиль.
Примітка: долати депресію автору допомагала його кохана.
«12 правил життя. Як побороти хаос», Джордан Пітерсон

Сучасні події дуже нагадують безлад. Після епідемії коронавірусу до нас прийшла нова біда – війна. І, на жаль, вона без будь-яких правил, логіки та людяності. Ми багато втратили та чимало пережили. У нас зникла опора та зʼявились тривожні думки про сьогодення й майбутнє. Ми опинились на роздоріжжі та моментами здається, що це кінець.
Зрозуміти, що життя має сенс, опанувати себе та відновити контроль над реальністю, допоможуть правила, описані у цій книзі. За допомогою конкретних порад ви зможете змінити свою позицію та в дечому – поведінку, ставлення до подій.
«Не годуйте мавпу! Як вийти із замкнутого кола неспокою та тривоги», Дженніфер Шеннон

На жаль, через психічні розлади (страх, паніку, стрес, депресію, безсоння) ми не можемо нормально жити. Від них погіршується концентрація уваги, памʼять, приємні відчуття (радість, кохання, задоволення) та знижується рівень зацікавленості. Ми стаємо дратівливими та байдужими.
Але це не карма, все можна здолати. Як саме, розповідає терапевтка й авторка книги, Дженніфер Шеннон. Переживши нервові розлади, вона, як ніхто, знає що це таке. Вийти із замкнутого кола депресії їй передусім допомогло розуміння того, що треба по-іншому ставитись до проблеми. Концентруючись на ній, ми лише будемо підкидати дрова у багаття.
«Джерело», Айн Ренд

Ця книга допоможе вам відволіктись і зрозуміти, що ми ніколи не зможемо переконати більшість росіян в тому, що війну розпочав їхній президент, що ракети влучають по цивільній інфраструктурі тощо. Це марно, бо ці люди не хочуть здорово мислити.
У книзі описано місто, в якому відбувся прогрес (є радіо, газети, літаки, кораблі). Однак жителі відмовляються бачити розвиток і продовжують жити у будинках, котрі побудовані в грецькому стилі. Головний герой роману (його називають егоїстом і хворим) не намагається мешканцям щось довести та відкрити очі, адже вони самі цього не бажають. Як юнак живе у такому суспільстві та не звертає на його уваги, детальніше описано в книзі.
Способів долати стрес є чимало, але читання – один із найефективніших. Книги, які ми описали вище, допоможуть вам оговтатись від сьогоднішніх подій і трохи відволіктись.
Памʼятайте, війна триватиме не вічно та зовсім скоро ми переможемо. Тому не впадаймо у відчай, підтримуймо рідних і вірмо в ЗСУ. Слава Україні!