Новини,  Нотатки BW Club

Корпоративний тайм-менеджмент: Як навчити персонал управлінню часом

Час невпинно тече, позбавляючи можливості нас щось змінити. Управляти їм не під силу нікому, а ось ефективно його використовувати і планувати свою діяльність цілком можливо. Для організації належної роботи важливо, щоб співробітники, з якими вам доводиться взаємодіяти, вміли правильно розподіляти свій час.Але так буває далеко не завжди. І, як правило, оточуючі люди або не вміють, або не хочуть цінувати і правильно використовувати свій і чужий час,вважаючи за краще зволікати. Що з цим робити? Відвідати корпоративний тренінг «Управління часом» в компанії «Розвиток», який навчить вас і ваших співробітників основам тайм-менеджменту і поліпшить ефективність роботи компанії.

Основи тайм менеджменту для персоналу

Тайм-менеджмент – це проект, завдяки якому можна запровадити в компанії нововведення по постановці правильних цілей в рамках робочого дня, навчити планування роботи кожного співробітника.Так кожен зможе правильно розподіляти час, виділяти головні і додаткові цілі, керуючись логікою та результативністю.

В основі корпоративного тайм-менеджменту лежить планування. Якщо робота кожного співробітника правильно організована, графік опрацьований з урахуванням найдрібніших деталей, то проблем з ефективністю діяльності компанії ніколи не виникне. При плануванні менеджери повинні розрахувати, скільки часу співробітник витрачає на вирішення поставленого перед ним завдання. Знаючи цю інформацію, можна правильно розрахувати, скільки завдань зможе виконати співробітник за тиждень, день, квартал і т.д. Якщо для вирішення завдання знадобиться рівно годину, значить стільки потрібно відвести в розрахунках, не можна дозволяти зволікати з виконанням.

У плануванні роботи варто враховувати пріоритетність поставленого завдання. Завдання можуть бути:

  • термінові;
  • першочергові;
  • поточні.

Залежно від хронологізації, структуризації мети, вибудовують почерговість виконання завдань співробітником і відводять час реалізації. Якщо роботу потрібно виконати терміново, не зволікати з результатом, її ставлять на перше, пріоритетне місце, виділяючи для виконання більше часу. Поточні звичайні проекти, з якими можна зволікати, відкласти, але ненадовго.

Як застосувати тайм менеджмент в компанії

Впровадити тайм-менеджмент в компанії відразу в один день не вийде. Для цього потрібно підготувати співробітників до того, що тепер їхня робота буде організовуватися по-новому. Спочатку співробітники можуть обуритися складними умовами, але з часом вони гідно оцінять ефективність нововведень.

Щоб полегшити етап впровадження, можна підключити спеціальну комп’ютерну програму, яка допомагає контролювати виконання поставлених завдань. З її допомогою кожен співробітник зможе сам переглядати план роботи, аналізувати особисту ефективність.

Тайм-менеджмент складається з маси деталей, які потрібно знати і розуміти. Самостійно, без належної підготовки освоїти його практично неможливо. Особливо, якщо справа стосується корпоративного тайм-менеджменту, де слід організувати роботу відразу десятків співробітників. Тому керівникам відділів, менеджерам і іншим керівникам коштує не зволікати і відвідати тренінг з управління часом. Після можна поетапно почати застосовувати тайм-менеджмент на підприємстві:

  • проаналізувати потоки комунікацій;
  • скласти список повторюваних дій, провести їх регламент відповідно до частотності та тривалості;
  • зайнятися плануванням роботи кожного відділу;
  • стежити за виконанням завдань, вести облік контролю.

Зволікати з впровадженням корпоративного тайм-менеджменту не варто. Чим раніше ви організуєте ефективну роботу, тим швидше співробітники навчаться планувати свій день, і відповідально виконуватимуть поставлені перед ними завдання.