Новини

«Ліси єднання»: 1 млн дерев висадили в Україні та світі

Під таким гаслом 5 тисяч людей висадили близько 1 млн дерев в Україні та світі під час акції «Ліси Єднання» у межах глобальної екоініціативи Greening of the Planet.

Дерева садили одночасно у 32 країнах світу і в 10 областях України. На Львівщині було найбільше локацій – близько 40. 

На головній локацій події у Рава-Руському лісгоспі Яворівського району зібралися організатори проєкту, партнери, волонтери, представники бізнесу і влади, екоактивісти та ЗМІ. Захід розпочався із вітальних слів ініціаторки Greening of the Planet Ганни Крисюк та хвилини мовчання.

«У час війни ми прагнемо робити якомога більше добрих справ, щоб підтримати бойовий дух українців, які щодня виборюють свою свободу. Наш обовʼязок у різній формі допомагати наближенню нашої перемоги. Тому ми всі тут, садимо дерева у честь наших захисників і захисниць, обʼєднуємо українців по цілому світу доброю справою та відновлюємо екосистему Землі», – зазначила Ганна Крисюк.

Учасників акції привітали голова Львівської ОВА Максим Козицький, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин і голова Яворівської РДА Ярослав Коминський.

«Дякую всім організаторам за таку можливість зібратись тут і зробити добру справу в імʼя нашого майбутнього, бо ліс – це про майбутнє. Дякую ЗСУ за можливість зібратися в колі однодумців на українській землі та бути обʼєднаними єдиною метою», – сказав Максим Козицький.

Ігор Дулин наголосив: «Ми раді, що довкола озеленення обʼєднується все більше людей. Дякуємо лісівникам, які професійно роблять свою справу, дякуємо владі за підтримку нашої ініціативи, дякуємо ЗМі, які поширюють наші екологічні ідеї в суспільстві та щира подяка оргкомітету ГО «Добро.Дій» за організацію цього заходу».

Після чого розпочався телеміст, що поєднав учасників акції зі всього світу та з різних куточків України, де одночасно розпочали садити такі ж Ліси Єднання. З вітальними словами виступили Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка та Почесний консул України в Індонезії Ньоман Астана, представниця ТППУ України Анна Любима та координатори проєкту в Україні й за кордоном: Оксана Шоорлемер (Німеччина), Алла Лисова (Польща), Лідія Шестак-Алієва (Азербайджан), Ганна Лешик (Шотландія), Тетяна Колядюк (Німеччина), Кривенко Інеса (Словаччина), Анна Воронова (Португалія), Юлія Вусенко (Волинь) і Наталія Щербініна (Черкаси).

Анатолій Дейнека сказав, що з цієї ділянки, де сьогодні проводилось висадження, лісгосп транспортував деревину для фортифікаційних споруд наших воїнів. Також він оголосив про відкриття меморіальної дошки в честь захисників Яворівщини, які віддали життя в боях за Україну під час російської агресії 2014-2022 років.

Акція «Ліси Єднання» має на меті не лише висадку дерев, а й збір коштів на проєкти «100 пожежних автомоблів для України» і «1000 автомобілів свободи».

Організатори: БФ «Озеленення України», ГО «Добро.Дій», за підтримки Львівської ОВА, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агенства лісових ресурсів України та Міністерства закордонних справ України.