Новини

Міжнародний телеміст на тему насильства в сімʼї

Учора, 18 лютого,  відбувся телеміст «Насильство в сім’ї: український та міжнародний досвід». 

Зустріч ініційована Міжнародним закритим жіночим бізнес-клубом «Business Woman Club» та міжнародним глянцем «Business Woman». 

15 країн взяли участь в онлайн-заході, до виступів долучилися одноклубниці, а також Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко та заступниця Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції України Ольга Ревук.

«Враховуючи досвід наших директорок, які працювали в цій сфері на рівні міжнародних грантових проєктів, хотілося б поділитися ним і напрацювати ідеї, як можна його консолідувати»,

— зазначила президентка бізнес-клубу Гана Крисюк. Із її слів, обговорюється ідея створити щотижневу безкоштовну юридичну консультацію, гарячу лінію від журналу в різних країнах світу різними мовами.

Учасниці телемосту розповіли про впровадження превентивних заходів, способи вирішення ситуації в Україні й за її межами, поточну статистику, а також поділилися показовими кейсами.

«Дійсно, за останні роки зроблено чимало, перш за все на законодавчому рівні: прийнято Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, внесені зміни до Кримільнального та Кримінально-процесуального кодексів України»,

— розповіла Катерина Левченко про український досвід та передала вітання від віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.

За словами Ольги Ревук, для досягнення результату дуже важливим є залучення не лише державних структур, а і громадськості, бізнесу, активної частини жіночого суспільства. 

Учасниці телемосту озвучили ідеї, які впроваджують у різних країнах, розповіли про діяльність організацій за права жінок ( як-от «White Ribbon USA»). Також презентували ініціативи, покликані підвищити рівень свідомості суспільства та його поінформованість на тему сімейного насильства. 

Пані Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентини в Україні Елена Летісія Тереса Мікусінскі розповіла про важливість обізнаності не тільки серед жінок, а й чоловіків. Вона поділилася досвідом аргентинського парламенту і схваленого закону на честь Мікаели Гарсії. Згідно із ним, усі держслужбовці зобов’язані пройти курс щодо питань гендерної рівності. 

Наша одноклубниця, генеральна директорка «Укргазвидобування» та старша партнерка адвокатського об’єднання Олена Кобець повідомила, що відбуватимуться щотижневі безкоштовні юридичні консультації для жертв сімейного насильства.

«На мою думку, важлива підтримка. Це саме те, що потрібно жінкам, які опинилися у складних ситуаціях. Ми із задоволенням допоможемо із юридичної точки зору»,

—  запевнила Олена Кобець. 

Дякуємо Торгово-промисловій палаті України, в залі якої проходив телеміст, та ментору нашого Клубу і президенту ТПП Геннадію Чижикову.