Нотатки BW Club

Поради гінеколога, що допоможуть зберегти жіноче здоров’я

1. ПРИДІЛЯЙТЕ ОСОБЛИВУ УВАГУ НАТІЛЬНИЙ БІЛИЗНИ

Для збереження жіночого здоров’я важливо підбирати спідню білизну з натуральних матеріалів, з огляду на індивідуальні особливості будови тіла і обов’язково за розміром, що вагомо впливає на гігієнічні особливості білизни.

Важливо пам’ятати, що головним «шкідником» для інтимної жіночої гігієни є нижня білизна моделі «стрінги», оскільки саме ця модель збільшує можливість контамінації бактеріями з періанальної області прямої кишки до піхви.

Зміна нижньої білизни повинна відбуватися щодня, а прання проводиться при використанні звичайного мила, уникаючи кондиціонерів.

2. ДОТРИМУЙТЕСЯ СИСТЕМАТИЧНИХ ПЛАНОВИХ ОБСТЕЖЕНЬ ТА ВЧАСНО ЛІКУЙТЕ СТАТЕВІ ІНФЕКЦІЇ

Велика кількість статевих інфекцій можуть протікати безсимптомно, аж до крайніх стадій хвороби, і безпосередньо впливати на інші хронічні захворювання Пацієнта, або провокувати виникнення нових.

Лікарі-гінекологи рекомендують перевіряти жіноче здоров’я не менше одного разу на півроку, у разі, якщо жінка не відчуває ніяких додаткових скарг. Такий запобіжний захід дозволяє своєчасно виявити захворювання сечостатевої системи та інших органів, тим самим запобігаючи їх розвиток на ранній стадії.

Головна рекомендація для уникнення статевих інфекцій – утримання від випадкових статевих зв’язків, відповідальне ставлення до вибору партнера та спільна свідома турбота про інтимне здоров’я як жінки, так і мужчини. Великою перевагою буде звернення до лікаря і проходження комплексної діагностики в один період з партнером.

3. НАМАГАЙТЕСЯ ДОТРИМУВАТИСЬ ДОБОВОГО РЕЖИМУ ТА ПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ

Жіноча статева система функціонує за циклом, залежному від вироблення гонадотропних гормонів гіпофізу (ФСГ і ЛГ). А їх діяльність, в свою чергу, пов’язана з добовими ритмами. Найбільш виражені коливання ЛГ відбуваються вночі під час сну. А напередодні овуляції спостерігається наростаючий підйом рівня ЛГ в період між 5.00 і 08.00 ранку. Відповідно, якщо нічний сон регулярно порушується, то виникає висока ймовірність ановуляторних циклів. А це, в свою чергу, призводить до відносної гіперестрогенії та неповноцінності другої фази менструального циклу.

Не варто недооцінювати якість споживаних продуктів та режим харчування. Правильне харчування в поєднанні з режимом прийому їжі – запорука здоров’я всього організму в цілому і репродуктивної системи зокрема. Важливо відмовитися від надмірно жирної, солоної, гострої їжі, продуктів з додаванням хімічних консервантів.

4. ПІДВИЩУЙТЕ КУЛЬТУРУ СПОСОБУ ЖИТТЯ

Зловживання алкоголем, куріння, вживання наркотичних речовин негативно позначаються на здоров’ї жінки і здатні призвести до ослаблення імунітету, гормональних збоїв, безпліддя та інших небажаних наслідків. Чим більш здоровий спосіб життя веде жінка або дівчина, тим менше ризиків для її репродуктивної системи. Особливо ця порада актуальна для вагітних жінок або тих, хто тільки планує вагітність.

Помірні фізичні навантаження, щоденна ходьба, дотримання водного балансу та позитивне мислення – корисні звички, які ефективно запобігають, а, інколи, навіть зцілюють від порушень фізіологічної норми, що відноситься до особливостей жіночого організму.

5. ВІДМОВТЕСЯ ВІД НАДМІРНИХ СПОРТИВНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

На відміну від помірних фізичних навантажень, фанатичний спорт – не завжди корисний для жіночого організму, особливо якщо мова йде про такі протипоказані для дівчат та жінок види спорту як бодібілдинг та важка атлетика. У жінок, що займаються цими видами спорту та часто практикують, так звані «сушки» зникає жирова тканина, накопичуються стероїдні гормони, що дуже негативно позначається на репродуктивній функції, аж до її повного зникнення без шансів на відновлення.