Інтерв'ю

Світлана Янчинська: Відвідування стоматологічних виставок – це обов’язковий процес у кожного спеціаліста

Чудовий лікар, успішна бізнес вумен, любляча дружина і мати – це Світлана Янчинська. Українка, власниця клініки знімного протезування «Art of denture» в Канаді, учасниця міжнародного закритого жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club» поділилась з нами секретами свого успіху і планами на майбутнє. Бізнес вумен розповіла, як їй вдалося відкрити у Канаді одну з кращих на сьогодні стоматологій, як вона поєднує лікарську і адміністративну роботу, а також, як «Business Woman Club» допомагає у професійній діяльності.

Світлано, чому ви вирішили стати стоматологом?

Виросла я в сім’ї медиків, тому служіння людям на медичній ниві передалося мені генетично. Ще зі шкільних років я цікавилася природничими науками та готувалася до вступу в медичний університет, однак  ключовий вибір допоміг зробити батько. Він пропрацював більше як  40 років зубним техніком в районній стоматології та мріяв, що я піду його стопами.  Це був правильний вибір, адже я дуже люблю свою професію. Моя праця приносить мені задоволення.

Розкажіть, будь ласка, з чого ви починали стоматологічну кар’єру та як виникла ідея заснування «Art of denture»?

Моя професійна кар’єра розпочалася в сільській амбулаторії до якого належать три села. Там я і здобула основний досвід загальної стоматології, тому що приходилося працювати дуже багато. Вже тоді почала мріяти про власну практику і невдовзі  разом із чоловіком вдалося заснувати свій бізнес.

Клініка розросталася та процвітала. 15 років ми працювали в рідному містечку на Тернопільщині. Справи йшли добре. Сотні пацієнтів ще й досі зі вдячністю згадують нас вдома. Але так розпорядилася доля, що ми переїхали жити до Канади. Так, це був свого роду виклик для всіх нас. Але хіба ризикуючи, навчаючись та вдосконалюючись, ми не зростаємо як професійно, так і особисто? Звісно, що  так! Сказати що було важко – нічого не сказати. Усе довелося починати з нуля. Довелося пройти трирічне навчання, скласти чимало іспитів, досконало вивчити мову і нарешті отримати омріяну ліцензію. Можливо, друзям і видався цей наш крок дивним, але це був наш вибір.  Ще одне випробування та підтвердження того, що все можливо, якщо цього дуже хочеш і не перестаєш працювати над собою.

Моральна підтримка родини та власна наполегливість допомогли подолати труднощі та відкрити власний бізнес в Канаді – клініку знімного протезування – «The Art of Denture Inc». На сьогоднішній день клініка успішно розвивається. Це творча, цікава та водночас дуже відповідальна праця, котра потребує досвіду, глибоких знань та індивідуального підходу до кожного пацієнта з урахуванням всіх особливостей стану ротової порожнини.

Як нагорода – щаслива, здорова посмішка кожної людини, котра заходить як пацієнт, а виходить як приятель. Для нас дуже важливо, щоб усі, хто звертається за допомогою, почувалися комфортно як емоційно, так і фінансово.

Які матеріали використовуєте в клініці, намагаєтеся на них заощадити?

Клініка оснащена новітньою технологією, в практиці використовуються сучасні високоякісні матеріали, адже від цього залежить якість лікування та комфорт надання сервісу.

На сьогодні, хто є вашими основними пацієнтами?

Нашими основними пацієнтами є особи, котрі з якихось причин частково або повністю втратили зубний ряд, котрим важко повноцінно харчуватися, усміхатися та спілкуватися з людьми. Ми тісно співпрацюємо із іншими спеціалістами (хірургами, парадонтологами, імплантлогами) для того, щоб наші пацієнти отримували найкращий сервіс із відновлення зубного ряду.

Як часто ви відвідуєте стоматологічні форуми, виставки чи курси підвищення кваліфікації?

Навчатися та вдосконалюватися потрібно завжди. Тому відвідування стоматологічних виставок, лекцій, форумів – це обов’язковий процес у кожного спеціаліста. Раніше, як мінімум, два рази на рік в Торонто проходили форуми стоматології – «Spectrum», «Technorama». Була можливість відвідувати виставки та лекції в Чикаго. На жаль, тепер в зв’язку із пандемією все навчання по підвищенні кваліфікації проходить в режимі online.

Ви родом з України і добре знайомі з тутешньою стоматологією, що можете порадити колегам для зручності лікування пацієнтів? Звісно, якщо така необхідність є.

Я часто спілкуюся із своїми друзями-стоматологами з України. Ми обмінюємося новинками та ділимося досвідом. До нашої клініки інколи приходять співвітчизники, котрі проходили ортопедичне лікування в Україні. Хочу зазначити, що якість лікування та матеріалів використаних для протезних конструкцій дуже висока.

Основні знання та досвід я отримала в Україні, але навчання та практика на Північно-Американському континенті в галузі протезування дозволили мені досконаліше розуміти та детальніше виконувати процедури з дотримання всіх технологічних норм виготовлення конструкцій.

У нас клініка обладнана як кімнатами для прийому пацієнтів так і великою лабораторією. Все в одному місці. Тому всі примірки та поправки проходять швидко та якісно. Це зручно як і для пацієнтів, так і для протезистів. Тому хочеться порадити із свого досвіду своїм колегам стоматологам: організовуйте свої клініки разом із лабораторіями. Це великою мірою впливає на якість Вашої праці та комфорт для пацієнта.

В «Art of denture» ви і головний лікар, і власник, і керівник. Ким ви себе відчуваєте в клініці в першу чергу?

У клініці я можу виконувати і виконую багато чого: приймаю пацієнтів, виготовляю протези, організовую працю інших працівників, займаюся рекламою та веду фінансові справи. Але, було би не чесно всі успіхи приписати тільки собі. У нас сімейний бізнес і це дружня та трудолюбива команда. Мій чоловік (стоматолог також) – це мій найнадійніший  партнер і друг. Син та невістка також з нами в бізнесі. Всі вони жартома звуть мене «посмішка компанії», адже посмішка пацієнта – це наша візитна карточка. І всі ми працюємо в бізнесі, де створюють посмішку.

Які у вас плани на майбутнє?

Дуже хотілося б відвідати виставку та лекції в Німеччині, адже німецькі протезисти славляться своєю доброю школою на весь світ. Продовжувати навчатися самій та навчати молодих спеціалістів для того, щоб відкрити ще одну клініку в іншій локації.

Як членство у «Business Woman Club» допомагає Вам у розвитку бізнесу?

Членство у «Business Woman Club» для мене – це велика честь та нагорода водночас. Це можливість заявити про себе, про свої досягнення і водночас спілкуватися та набиратися досвіду від інших сильних та мега-позитивних жінок як з України, так і з усього світу. Я побачила, як багато Клуб підтримує різних проектів. Знаменитою є моя участь в проекті «Озеленення України», котрий відбулася восени 2020 року. Тоді я посадила калину коло свого будинку. Сьогодні я планую долучитись до  масштабного проекту «Озеленення Планети». Уже сьогодні йде підготовка до цього дійства, Представництво журналу Business Woman в Канаді взялося за проведення цієї акції і наразі кипить робота, підготовка. Як тільки буде дозвіл від влади, ця акція в Торонто має бути дуже масштабною, так як багато людей вирішили долучитися до неї. Я вважаю, що такі проекти є дуже важливими і потрібними. Участь в Клубі – не тільки знайомство з різними успішними жінками. Це об’єднання заради добрих справ, це планування, нові досягнення. Я щаслива, що Клуб оцінив мою роботу, мій бізнес і прийняв до своєї спільноти. Я, в свою чергу, постараюся бути потрібною в ньому і ділитися своїми знаннями та досвідом. Це прекрасна ініціатива!