Новини

«Тактична медицина для українців»: завершення навчального курсу у Львові

Сьогодні, 22 травня, у Львові закінчився навчальний курс: «Тактична медицина для українців», який тривав протягом двох днів.

Пройшли навчання та отримали відповідні Сертифікати – військові, медики, представники Державної прикордонної служби України, Нацполіції, тероборони, лісники, представники Державної служби надзвичайних ситуацій та Військового комісаріату.

Вручали Сертифікати про проходження навчального курсу: «Тактична медицина для українців» організатори та партнери: заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко; голова Міжнародного штабу допомоги українцям Ганна Крисюк; голова Львівського гуманітарного штабу Юрій Візняк; інструктори з Люксембургу – Андро Камбьє, Ясін Харзалах, Аболівєр Мікаель та інструктор з США – Томас Венейбел.

Разом із Сертифікатами, учасникам вручали відповідно укомплектовані аптечки.

«В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Прості речі рятують життя. А чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому. Тому ми й надалі проводимо такі навчання. Це був тільки перший етап», – ділиться Ганна Крисюк.

Інструктор з Люксембургу Андро Камбьє зазначив, що основними причинами смерті 80-90% поранених стають масивна крововтрата та шок: «Пошкодження, які виникають у сучасних збройних протистояннях, значно обмежують час надання домедичної допомоги на полі бою. Смерть настає від декількох десятків секунд до однієї години. Проте, якщо як мінімум 60% особового складу батальйону вміє надавати першу допомогу, шанси поранених вижити різко зростають. Найкращим способом отримати всі необхідні знання є, звичайно ж, проходження офлайн курсу з відточенням практичних навичок. Дякуємо всім учасникам навчального курсу «Тактична медицина для українців» за розуміння всієї відповідальності та відданості справі». Дякуємо організаторам за запрошення».

Юрій Бучко передав вітання від голови Львівської ОВА Максима Козицького та додав: «Триває війна, з’являється більше втрат на фронті, на жаль. Цікавість командирів до такмеду зросла в геометричній прогресії. Проведення подібних навчань є дуже важливими. Запрошуємо інші області долучатись».

Ініціював навчальний курс із основ тактичної медицини Міжнародний штаб допомоги українцям. Направили інструкторів у Львів – Асоціація українців у Люксембурзі «LUkraine» та організація «International-PMC». А всю матеріально-технічну базу забезпечувала Львівська ОВА. Докомплектували аптечки для учасників – американський благодійний фонд «Разом» та Львівський гуманітарний штаб.

У Сумах організаторами навчального курсу: «Тактична медицина для українців» виступають: Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф, Благодійний фондом «The Austere Medical Relief Group», Благодійний фонд «Меліос» та Сумська ОДА.