Новини

У Львові стартував «Український борщ єднання»

6 квітня 2022 року в центрі м. Львів, історичному ресторані Atlas, презентували проєкт «Український борщ єднання». Мета – об’єднати та нагодувати світ.

В рамках цього проєкту Міжнародний штаб допомоги українцям разом з Громадською організацією «Інститут культури України» запланували світове турне українського борщу. Загалом планується відвідати 10 країн світу, де буде влаштовано фестивалі борщу, зібрано кошти та закуплено повсякденні набори сухих продуктів для людей в критичних точках країни  та тих, які тимчасово змушені покинути свої домівки або переїхати через втрату житла.

На захід завітав президент Парламентської асамблеї Ради Європи Тоні Кокс та Марія Мезенцева – народна депутатка України, голова Постійної делегації ВРУ у ПАРЄ, які долучилися до  приготування українського «борщу єднання».

«Я зараз розумію одну річ: поки ми готуємо борщ, десь на території України вбивають ваших людей. Це неймовірно страшні речі, які роблять проти вашої нації. Ваш сусід силою вторгнувся у вашу країну. І саме це спричинило низку рішень в Раді Європи, де ми працююємо. Бо ми говоримо, якщо сусід напав на сусіда, як це є в Росії з Україною, ми говоримо цьому агресору: до побачення з Ради Європи. Я вірю, що ми знову скоро повернемося до вас і знову приготуємо борщ разом», – зазначив очільник ПАРЄ.

Також до заходу у Львові долучилися Аніца Джамич – Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні, Максим Козицький – голова Львівської ОДА та, в онлайні, представники діаспори із 13 країн світу. Вони одночасно з шеф-кухарем Євгеном Клопотенком та дослідницею традицій української культури Мариною Соботюк готували український борщ. Помічниками кухарів стали відомі українці – співак Павло Табаков з донькою Анастасією, скрипаль Олександр Божик та телеведучий Ігор Кондратюк.

Проєкт «Український борщ єднання» запроваджений Міжнародним штабом допомоги українцям, який співпрацює з представниками бізнесу, влади та громадськості в Україні та 80 країнах світу.

Ганна Крисюк, голова Міжнародного штабу допомоги українцям зазначила:

«Мета проєкту полягає в тому, щоб зібрати кошти на 10 тисяч продуктових наборів для українців у критичних точках країни та тих, які тимчасово змушені покинути свої домівки або переїхати через втрату житла. Наразі ініціатори поставили дедлайн – до Великодня».

Першого дня ж, українська діаспора зібрала близько 100 тисяч гривень. На ці кошти, організація вже відправила 300 продуктових наборів в Авдіївку та Чернігівську область. Очікуємо фотозвіт з передових позицій.

Координатором проєкту в світі визначено членкиню Штабу, дослідницю традицій української культури України Марину Соботюк.

«Зараз ми всі вболіваємо та переживаємо за нашу Україну, наших воїнів. Кожен на своєму фронті захищає країну. Ми, культурні діячі, захищаємо культуру та її спадщину. Беремо нашу «зброю» борщ і їдемо в світ. Хочемо, щоб Україна зараз звучала не лише як країна, в якій йде війна, а як нація з ідентичними та культурними  кодами», – зазначила Соботюк. 

Організатори заходу: Ганна Крисюк, засновниця Міжнародного штабу допомоги українцям, Марина Соботюк, співзасновниця ГО «Інститут культури України», дослідниця традицій української культури, Ігор Дулин, бізнесмен, громадський активіст Львова.