
У Шверіні готували «Український борщ єднання»
18 квітня 2022 року в місті Шверін (Німеччина) Міжнародний штаб допомоги Українцям разом з Громадською організацією «Інститут культури України» (ІКУ) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України провели акцію «Український борщ єднання».
У межах акції Голова ГО «Інститут культури України», відомий шеф-кухар Євген Клопотенко та дослідниця традицій української культури, координатор проєкту «Український борщ єднання» Марина Соботюк презентували борщ, який подано як елемент нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.


«Ми вже відвідали Варшаву. Нам було важливо показати нашу ідентичну страву. Мета проста – об’єднати українців і людей світу, щоб закупити продуктові набори для українців, які того потребують зараз як внутрішньо переміщені особи та для критичних регіонів».
Український борщ готували для запрошених гостей з бізнесу, української діаспори, дипломатів та всіх охочих.


В рамках акції дослідниця традицій української культури, свівзановниця ІКУ Марина Соботюк, поінформувала запрошених про шлях борщу до ЮНЕСКО.
«Ми зібрали по всій країні доказові матеріали, що український борщ – ідентична та традиційна страва українців, яка вже не одне століття передається нам з покоління в покоління. Тому, спільно з нашим МКІПУ (Міністерство культури та інформаційної політики України) та МЗС, номінаційне досьє цього елементу було подано до ЮНЕСКО, для включення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини», – прокоментувала дослідниця.
Зазначимо, мета акції «Український борщ єднання» – провести благодійні заходи з приготування українського борщу. А також консолідувати необмежене коло українців у світі задля підтримки та гуманітарної допомоги людям, що перебувають на території України.
Ганна Крисюк, голова Міжнародного штабу допомоги українцям, розповіла про роботу штабу та підкреслила: «Наш план – зібрати 10 тисяч наборів до Великодня для українців. Ми вже на шляху до виконання зазначеного, наразі маємо 4021 тисяча».


Захід відбувся на запрошення Українсько-Німецького культурного Центру «Січ», Президента міста Шверіна (Німеччина) Сейбастбяна Елерса та голів громад: Грамбова Свен Бальтруш, Гроз Брюц, Штефан Маєр, власника сітки Аптек,Löwenaphotheke Вузеке Ханс Йорк та Франка Порша, власника Норд Дата.
Нагадаємо, проєкт стартував 13 квітня 2022 з Польщі на запрошення «Товариства Друзів України в Варшаві» й за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Вам також може сподобатись

ВІТАЄМО НОВОГО МЕНТОРА BUSINESS WOMAN CLUB ІРАКЛІ ЛЕКВІНАДЗЕ
12.08.2021
Де взяти гроші на бізнес під час війни
18.10.2022