Новини

«Український борщ єднання»: 400 літрів борщу варили біля Європарламенту

Борщ – це не просто страва. Це частина української ідентичності, наша національна цінність та кулінарний символ України.

Щоб зібрати кошти на продуктові набори для українців, які перебувають у зоні бойових дій, чи були змушені покинути свої домівки, МШДУ спільно з Інститутом культури України започаткували проєкт «Український борщ єднання» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Сьогодні в Брюсселі українська делегація під керівництвом шеф-кухаря Євгена Клопотенко приготували 400 літрів борщу, яким пригостили понад 5 тисяч гостей. Всі виручені кошти підуть на комплектування продуктових наборів для українців.

“Борщ є, свого роду, соціальним інструментом, який може об’єднати не тільки українців, а й іноземців задля допомоги Україні. Ми всі різні, але ми всі їмо борщ, і це значить, що у нас є щось спільне”, – каже Євген Клопотенко.

Ганна Крисюк, голова МШДУ подякувала за запрошення бельгійській стороні: «Дякую Марті Марандій та ГО «Promote Ukraine» за запрошення задля приготування українського борщу в Брюсселі навпроти Європарламенту. Дякуємо за тверду громадянську позицію й допомогу Міжнародному штабу допомоги українцям».

До складу української делегації увійшли Анна Любима, Марина Соботюк, дослідниця української культури та координаторка проєкту, й Ілона Солоніна – координаторка МШДУ в Домінікані, Почесний Консул України в Домінікані.

Завдяки реалізації проєкту «Український борщ єднання», вже понад 11347 продуктових наборів волонтери роздали потребуючим на Донбасі та на тих територіях, де йдуть бої.